Urodziłam się w 1976 r. w Dylągówce położonej w gminie Hyżne. Szkołę średnią oraz studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS ukończyłam w Rzeszowie. Pracę zawodową rozpoczęłam od stanowiska inspektora w rzeszowskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie byłam także kierownikiem Referatu Prawno-Organizacyjnego. Pełniłam funkcję dyrektora Biura Wojewody Podkarpackiego oraz dyrektora Oddziału IPN w Rzeszowie. Od 2015 r. jestem Wojewodą Podkarpackim.

Cele mojej aktywności to: rozwój województwa oraz troska o bezpieczeństwo i dobre życie  jego mieszkańców. Jako Wojewoda działam na rzecz poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej. Dbam o wdrażanie inicjatyw ważnych dla społeczności lokalnych. Wspieram działania służące pozyskiwaniu środków na zakupy sprzętu specjalistycznego na potrzeby podkarpackich szpitali. Troszczę się o edukację, bo dobry zawód, to gwarancja sukcesu młodych ludzi. Wspieram kulturę i tych, którzy ją popularyzują. Zależy mi na rozwoju podkarpackiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

W swej dotychczasowej działalności na Podkarpaciu przekazałam:

milionów złotych

na odbudowę infrastruktury komunalnej, zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych

milionów złotych

na tworzenie żłobków w ramach programu Maluch+

milionów złotych

na tworzenie miejsc dla seniorów – Senior+

W swej dotychczasowej działalności szczególnie wspierałam:

- samorządowców, którzy zabiegali o pozyskanie środków finansowych na drogi, mosty, szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej
- niepełnosprawnych, którzy chcą żyć jak wszyscy i muszą mieć ku temu stworzone warunki
- środowiska kombatanckie i tych, którzy popularyzują historię naszego regionu
- związki zawodowe, które troszczą się o prawa pracowników

Skutecznie realizowałam programy rządowe w naszym województwie:

- tworzenie żłobków w ramach programu Maluch+
- kreowanie miejsc dla seniorów w klubach i domach dziennego pobytu – Senior+
- wsparcie dla Rodzin w programie 500+
- Program Dobry Start – 300 dla ucznia
- program rozwoju dróg gminnych i powiatowych
- usuwanie skutków klęsk żywiołowych

"Pani Ewa Leniart jest osobą rzetelną i sumienną.
Jako Wojewoda Podkarpacki skutecznie angażowała się w działania na rzecz rozwoju województwa podkarpackiego i poprawy warunków życia jego mieszkańców."

Jarosław Kaczyński
Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość

[„error”,”Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.”]

2 days ago

📌19 lutego br. wspólnie z ministrem w Ministerstwie Rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim biorę udział w wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

⭕ Rozmawiamy m.in. na temat walki z wirusem ASF, rolnictwa górskiego, rolniczego handlu detalicznego oraz programu „Podkarpacki Naturalny Wypas”.

4 days ago

👥 „Depopulacja w krajach i regionach Trójmorza – uwarunkowania i konsekwencje”, to temat konferencji która odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wzięłam udział w tym wydarzeniu.

➡️Podczas konferencji poruszane były zagadnienia związane z wyzwaniami demograficznymi oraz wdrażaniem rozwiązań umożliwiających efektywną współpracę edukacyjną oraz naukowo-badawczą na obszarze Europy Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy budowy „Via Carpatia” oraz w ramach rozwoju współpracy krajów „Trójmorza”.⬇️
➡️ Ponadto konferencja otwiera pierwszą Międzynarodową Szkołę Zimową pt. „Via Carpatia – a route to the future: socio-economic and geopolitical aspects” (17-22.02.2020) dla studentów oraz pracowników naukowych uczelni zrzeszonych w Stowarzyszeniu Uniwersytetów Ekonomicznych Południowej i Wschodniej Europy oraz Regionu Morza Czarnego (ASECU) – skupiającego ponad 40 szkół wyższych oraz instytucji See more

4 days ago
Zdjęcia z posta użytkownika Ewa Leniart

📌 16 lutego br. wzięłam udział w obchodach 39. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.

⭕ Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną w Kościele Farnym w Rzeszowie, po której nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Rynku i tablicą upamiętniającą miejsce strajku w dawnym Domu Kolejarza .

❓ Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w link poniżej ⤵

https://bit.ly/3bJ4Njj

#EwaLeniart #WojewodaPodkarpacki #Podkarpackie

1 week ago
Podkarpackie – serwis samorządu województwa

📌 W G2A Arena odbywa się Ogólnopolskie Forum Samorządów. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent RP Andrzej Duda.

– To my samorządowcy jesteśmy najbliżej spraw mieszkańców i to my powinniśmy znajdować rozwiązania spraw, które ich dotyczą, dlatego musimy się spotykać i rozmawiać – powiedział marszałek Władysław Ortyl otwierając IV Ogólnopolskie Forum Samorządowe. Przez dwa dni trwa ono w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. To już czwarta edycja kongresu.

1 week ago
Kancelaria Premiera

Waloryzacja emerytur i rent ⤵️⤵️⤵️

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Waloryzacja emerytur i rent ⤵️⤵️⤵️

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej